Jednotka

Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Jindřichovice pod Smrkem, je zařazena v požárním poplachovém plánu Libereckého kraje jako jednotka kategorie JPO III/I. Toto zařazení určuje jednotku ze zákona následovně:

JPO III/I jednotka sboru dobrovolných hasičů obce kategorie JPO III/I, která zabezpečuje výjezd jednoho družstva a zřizuje se zpravidla ve vybrané obci s počtem obyvatel nad 1000. Doba výjezdu z místa dislokace do 10ti minut, doba příjezdu na místo zásahu do 10 min. Jednotka vyjíždí i mimo působnost své obce.

Poplach jednotce je vyhlášen buď dálkově (vysílačkou a následným spuštěním sirény na budově OÚ a to z operačního střediska HZS LK ), nebo manuálně (spuštěním místní sirény na budově ZŠ).

Po vyhlášení poplachu jsou povinni se všichni členové jednotky dostavit do zbrojnice a připravit k výjezdu.