Vítězství v nočním útoku

V sobotu 5. července se konal v Novém Městě pod Smrkem již 9. ročník nočního útoku. Na startu se představilo 15 sborů a konkurence byla veliká. Počasí bylo příznivé a tak se každý těšil na výbornou soutěž ve skvělé atmosféře. Naším skromným přáním bylo umístit se v soutěží alespoň tak dobře, jako v posledních třech ročnících, kdy náš výkon stačil na druhé místo. Náš sbor nastoupil v plné sestavě a snažil se napravit výpadek z minulé soutěže v Kunraticích. Jako první startoval domácí celek ale se svým výkonem 43,05 rozhodně spokojen být nemohl. Druhý Ludvíkov dosáhl času 38,09. Pak přišel nařadu náš sbor a dosáhl času 25,98 o kterém se nám zpočátku ani nezdálo. Vše klaplo na první dobrou. Od košaře Milana Knappa, přes savice Martina Vondráčka, stroj Michala Krauseho, béčka Petra Škody, rozdělovač Karla Skučka a obou proudařů, Marka Knappa a Tomáše Hrocha. Od výborné naběračky přes úprk ze základny, bezchybné rozvinutí vedení a po super rychlý nástřik v čase 25,98. Takovýto čas nečekal nikdo a než početné divácké publikum mohlo zaregistrovat náš výkon, bylo po něm Plni spokojenosti a s hřejivým pocitem na duši, jsme po zbytek soutěže sledovali počínání soupeřů. Poté, co útok nezvládla Raspenava, Frýdlant a silná Desná, začalo se rodit naše zasloužené vítězství. Došlo však na druhé kolo, ve kterém si každý mohl svůj čas vylepšit. Nám náš výkon z toho prvního stačil a tak se mohlo pomalu začít slavit. Jisté již bylo naše prvenství v rámci bodování okrsku ale chtěli jsme víc. Druhé kolo vyšak bylo zrádnější, neboť každý již musel a z toho pramenila řada chyb. Při startu Raspenavy však stávkovala časomíra a tak svůj již v pořadí třetí pokus uskutečnila až na závěr po odběhnutí druhého kola. Druhé kolo změnu v pořadí nepřineslo a tak se již v časném nedělním ránu okolo 02:00 začalo rodit naše vítěství. Do svého posledního pokusu nastoupila Raspenava a nervy nás všech byly doslova napnuté k prasknutí. Obzvláště pak co se jim podařil rychlý start. Ale naplno se projevila záludnost noční soutěže, kdy strojník nevidí na proudaře a tak je zkrátka opět utopil Marná byla snaha dotáhnout plné hadice blíže k nástřiku, nebylo jim toho dne souzeno. V době, kdy časomíra přesáhla čas 26 vteřin začla bujará oslava nás všech. Raspenava v té době ještě útok nedokončila a nám první místo nikdo nedokázal uzmout. Její čas nás již nezajímal. Na závěrečném nástupu nám pak byl kromě poháru za první místo předán i putovní pohár pro víteze nočního útoku. Podařilo se nám tak dovršit naše v pořadí šesté vystoupení na této soutěži zlatým PRVNÍM MÍSTEM.

Předchozí umístění skončilo následovně: 2008 – 15. místo, 2009 – 14. místo, 2010 – 5. místo, 2011 – 2. místo, 2012 – 2. místo, 2013 – 2. místo.

Následující soutěž se koná v sobotu 12. 7. od 10:00 v Dětřichově a je to první soutěž zařazená do bodování Superpoháru. Také zde máme ambice vylepšit loňské čtvrté místo. Předpoklady pro to máme.

Soutěže v rámci Superpoháru 2014 jsou následující:

12.07. – Dětříchov,

19.07. – Bulovka

16.08. – Nové Město

06.09. – Raspenava

27.09. – Hejnice

04.10. – Frýdlant

Kromě Superpoháru pokračujeme v soutěžích i v rámci Okrskového poháru, kde zatím ze čtyř dosavadních soutěží máme plný počet bodů – 4 vítezství.

DSC_0012

 

DSC_0011

 

DSC_0010

    Realizace & Webdesign © Petr Bíma

    Copyright © 2013. Všechna práva vyhrazena. All Rights Reserved.