Výjezd č. 2/2014

Až do dnešních ranních hodin (29. 04. 2014 – 30. 04. 2014)  bojovalo 7 jednotek hasičů s požárem bývalého statku v Dolní Řasnici na Liberecku. Požár neobydleného komplexu byl ohlášen ve 22:06 hodin. Požár byl zpozorován pozdě, a tak v době příjezdu hasičů již byla nad obytnou částí celá střecha v plamenech. Zasaženou plochu hasiči odhadli na 10×30 metrů. Na místo se dostavily jednotky z 2. stupně poplachu se sedmi cisternovými automobilovými stříkačkami, hodně potřebná byla i výšková technika. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích a požár se jim podařilo dostat pod kontrolu po jedenácté hodině večerní. Do rána však rozebírali střešní konstrukci a dohašovali skrytá ohniska. Před plameny se jim podařilo uchránit další navazující hospodářské části objektu se stodolou a chlévem. Příčina je v šetření, škoda bude vyčíslena po dohodě s majitelem.

 

 

Zasahující jednotky: HZS LK PS Raspenava, HZS LK PS Liberec, Dolní Řasnice, Frýdlant, Raspenava, Jindřichovice pod Smrkem, Nové Město pod Smrkem.

 

 

 

Foto: HZS LK, por. Ing. Radek Poloprutský + stanice Rapenava

Autor: por. Mgr. Zdenka Štrauchová

převzato z webu: www.hzslk.cz

    Realizace & Webdesign © Petr Bíma

    Copyright © 2013. Všechna práva vyhrazena. All Rights Reserved.