Hasičské soutěže v červnu 2013

Tak po dlouhé zimní přestávce se opět rozběhl kolotoč hasičských soutěží. V nezměněné sestavě jsme zavítali 8. června do Nového Města pod Smrkem, kde se konalo soutěž „O pohár velitele okrsku“. Tato soutěž se měla původně konat v květnu ale vinou organizace se posunula na červen. Tak tedy s naší sestavou a v nových soutěžních dresech jsme vykročili do dalšího ročníku soutěží v požárním sportu. Bohužel se však naplno projevila dlouhá zimní přestávka a tak náš výkon nebyl ten pravý. Nepodařil se nám nástřik  pravého terče a tak pro nás hned první kolo skončilo ztrátou bodů do Okrskového poháru. Jako první se umístil pořádající sbor SDH Nové Město p.Sm. a na nás zbyla stříbrná příčka.


22. června se konala soutěž v Kunraticích. Zde plni odhodlání obhájit loňské, předloňské a před předloňské vítězství zahájili naši členové impozantně. V pozměněné sestavy kdy místo K. Berana nastoupil Marek Knapp se nám povedl fantastický požární útok s časem 22,35. O tři vteřiny jsme za sebou zanechali druhé Nové Město p.Sm., kterým výpomocnou ruku podali K. Skuček a P. Škoda. Na první pozici nás udržel i čas Frýdlantu, který sice požární útok dokončil v čase 20,91 ovšem po vynoření sacího vedení z kádě nebyl na savici našroubovaný koš a to automaticky značilo diskvalifikaci. V doprovodné soutěži jednotlivců pak obsadil Marek Knapp druhé a František Mazurek třetí místo. Blahopřejeme za skvělou reprezentaci sboru a obce.

Sestava: koš – Milan Knapp, savice – Martin Vondráček, stroj – Michal Krause, béčka – Petr Škoda, rozdělovač – Karel Skuček, L. proud – František Mazurek, P. proud – Marek Knapp.

    Realizace & Webdesign © Petr Bíma

    Copyright © 2013. Všechna práva vyhrazena. All Rights Reserved.