Hasičské soutěže v červenci

6. 7. se uskutečnil v Novém Městě p.Sm. noční útok. Běželo se dvoukolově, kdy nám první útok nedopadl dle možností. Druhý pokus již byl daleko lepší a tak jsme na vítěznou Raspenavou obsadily stříbrnou příčku. Týden na to se konala soutěž v Dětřichově. Zde se domácí celek potýkal s celou řadou problémů při organizaci a rovněž vinou frýdlantských elektronických terčů se uskutečnilo pouze jedno kolo. Problém s terčem nás odsoudil na čtvrté místo. Povedl se nám nástřik ve výborném čase a terč se rozsvítil, to bylo impulsem pro „proudaře“ aby ukončily nástřik, jenže nikdo si nevšiml že časomíra běží dál. Tak tedy se muselo opět cílit proudem vody na  terč a to bylo zklamání. Na druhé kolo nedošlo, neboť Raspenavě terč doslova uletěl a tak bylo pro technickou závadu druhé kolo zrušeno. Jak se podařilo terče opravit, se mohli přesvědčit další týden v Bulovce. Opět problém s terčem který stávkoval a nepříliš podařený útok nám vynesl 6. místo.
27. 7. pořádal sbor v Libverdě X. ročník poháru starosty obce. Zde se nám útok podařil ale přesto byl Frýdlant o 47 setin vteřiny rychlejší. Zde se naplno projevil rozdíl ve výkonu stroje který nás limituje. Zatímco Raspenava a Frýdlant mají stříkačky o objemu 1.800 cm3, nám slouží 1.500 cm3. Rychlostně jsme na tom stejně ale výkon stroje tlačícího rychleji vodu je zde znát. Přesto dokážeme bojovat se ctí.
Dále nás čekají soutěže v Dolní Řasnici 3.8., v Lužci 3.8., domácí Memoriál 10.8., soutěž v Novém Městě p.Sm. 17.8., 24.8. Horní Řasnice, 7.9. Dolní Řasnice, 14.9. Ludvíkov a 21.9. Hejnice.

    Realizace & Webdesign © Petr Bíma

    Copyright © 2013. Všechna práva vyhrazena. All Rights Reserved.