Superpohár 2014 – první soutěže

Superpohár 2014

Také v letošním roce se náš sbor zúčastňuje soutěží v superpoháru. Termíny soutěží jsou následující: 12.7. Dětřichov, 19.7. Bulovka, 16.8. Nové Město p.Sm., 6.9. Raspenava, 27.9.  Hejnice, 4.10. Frýdlant.

První klání se tedy uskutečnilo v Dětřichově za hojné účasti sborů. V neúplné sestavě se nám nedařilo a náš výkon nebyl optimální. Vše bylo zapříčiněno dlouhým nástřikem pravého terče, což  nás stálo dobré umístění. Je to větší škoda o to, že i favorité neměli zrovna svůj den a soutěž jim také nevyšla. Výsledný čas 26,18 nás tak odsoudil na konečnou 6. příčku ze 12ti sborů. Následující týden v Bulovce jsme chtěli vše odčinit a konečně protrhnout smůlu z této soutěže. Na startu se sešlo 11 sborů a bylo se jistě na co koukat. Útok se nám podařilo dokončit v čase 22,08 a to na dlouhou dobu stačilo na první místo. Pak však přišel pokus Frýdlantu a Raspenavy, kterým se podařilo dokončit útok s naprosto shodným časem 21,91. Rozhodoval tedy ke konci závěrečný rozstřel těchto dvou celků o první místo. Lépe to zvládla Raspenava s časem 20,61. Frýdlantu byl ponechán jeho dosažený čas a tak pořadí časů bylo následující: 1. Raspenava 20,61; 2. Frýdlant 21,91; 3. Jindřichovice p.Sm. 22,08. Naše ztráta na druhé místo činila 17 setin vteřiny a na prvního pak 1,47 vteřin. To jsou naprosto minimální rozdíly. Naši soupeři oproti nám v týdnu trénují a velmi se podivují, když jim řekneme, že náš trénink je rovnou při závodě. Jistě by se nám podařilo dosáhnout lepšího času, ale nemůžeme se v týdnu sejít pro pracovní zaneprázdnění.

Musíme ale SDH Bulovka pochválit za perfektní organizaci soutěže. Vše šlo oproti minulé soutěži v Dětřichově jako po másle, až na malý problém s funkčností frýdlantských terčů. To je ale problém dlouhodobý.   Nyní nás čeká dvoutýdenní pauza v soutěžích a opět budeme bojovat o body, tentokrát do Okrskového poháru, na domácí soutěži Memoriál Horsta Krauseho, který se uskuteční v sobotu 9. srpna na fotbalovém hřišti. Na tuto soutěž zveme všechny své příznivce.

Umístění SDH Jindřichovice p.Sm. v probíhajících soutěžích letošního ročníku:

7. 6. O pohár velitele JSDH Nové Město p. Sm. – 1. místo
14. 6. Okrsková soutěž v Dolní Řasnici – 1. místo
28. 6. O pohár starosty SDH Ludvíkov – 1. místo
28. 6. O pohár starosty obce Kunratice – 5. místo
5. 7. Noční útok Nové Město p. Sm. – 1. místo
12. 7. O pohár starosty obce Dětřichov – 6. místo
19. 7. Memoriál A. Skály Bulovka – 3. místo

V bodování Okrsku jasně vedeme a máme plný počet bodů. Celkem se uskuteční 7 soutěží a již můžeme říct, že se nám opět podařilo obhájit po šesté v řadě Okrskový pohár. Pro definitivu potřebujeme vyhrát jednu ze zbývajících tří soutěží. Hned první možnost budeme mít právě v domácím prostředí.

CIMG3307

 

 

 

    Realizace & Webdesign © Petr Bíma

    Copyright © 2013. Všechna práva vyhrazena. All Rights Reserved.